Shumë yje të futbollit evropian janë të lirë që të fillojnë negociatat nga janari.

Kjo pasi që kontratat e tyre përfundojnë në qershor të vitit 2017 dhe ata janë të lirë të lëvizin me parametra zero.

Gazeta spanjolle “Mundo Deportivo” ka përpiluar një listë prej 15 futbollistësh, të cilëve iu skadon kontrata në qershorin e ardhshëm, përcjellë.

Spikat emri i Zlatan Ibrahimovic, i cili u transferua në Manchester United këtë verë

Më poshtë e keni listën komplete prej 15 lojtarëve.

– Zlatan Ibrahimovic (Manchester United) – 35 vjeç

– Fernandinho (Manchester City) – 31 vjeç

– Pepe (Real Madrid) – 33 vjeç

– Arjen Robben (Bayern Munich) – 32 vjeç

– Franck Ribery (Bayern Munich) – 33 vjeç

– Stephan Lichtsteiner (Juventus) – 32 vjeç

– Thiago Silva (PSG) – 32 vjeç

– Jesus Navas (Manchester City) – 30 vjeç

– Santi Cazorla (Arsenal) – 31 vjeç

– Daniele De Rossi (Roma) – 33 vjeç

– Fernando Torres (Atlético) – 32 vjeç

– Branislav Ivanovic (Chelsea) – 32 vjeç

– Adrian San Miguel (West Ham) – 29 vjeç

– Axel Witsel (Zenit) – 27 vjeç

– Yaya Toure (Manchesyer City) – 33 vjeç