Sot jeni 3 herë më shumë, mbi 600 mijë shqiptarë në këtë shesh”, tha Basha.

Protesta kulmoi me fjalimin e kreut të opozitës, Lulzim Basha.Që në fillim të fjalës ai theksoi numrin e protestuesve në Bulevardin Dëshmorët e Kombit.

Por pamjet me dron nga ajri kanë regjistruar momentet e protestës, vërtetojnë se në shesh ndodhen në pak se në protestën e 18 Shkurtit.

Kjo duket qartë në momentin kur nis protesta dhe këndohet himni kombëtar, por dhe gjatë zhvillimit të saj për rreth 1 orë e 30 minuta. /Shqiptarja.com/