Edhe kryetari i opozitës, Lulzim Basha u është bashkuar urimeve për ndërrimin e viteve.

Në një postim në profilin e tij në Facebook, Basha uron qytetarët shqiptarë duke i qëndruar larg retorikës politike.

“Ju uroj nga zemra të gjithë shqiptarëve dhe familjeve të tyre kudo që ndodhen një Vit të Ri me shëndet, mbarësi dhe mundësi të reja”, shprehet Basha.