Bella Hadid është 20-vjeçare, me një karrierë gjithmonë e më shumë në rritje, por mbi të gjitha ajo është kurorëzuar si modelja e vitit 2016.

Supermodelja është përzgjedhur nga sajti Models.com, në një anketim profesionist me juri eksperte, që përbëhej nga stilistë, fotografë, Make Up Artist, si edhe një numër lexuesish të sajtit.

Një mënyrë e jashtëzakonshme për të mbyllur vitin kjo për bukuroshen amerikane. Një muaj më parë Bella Hadid ishte pjesë e sfilatës së Victoria Secret, aktiviteti më prestigjiozi i modelingut në botë, i zhvilluar këtë herë në Paris.

20-vjeçarja theu një tjetër rekord. Ajo dhe motra e saj Gigi, janë të parat modele motra që marrin pjesë në të njëjtën sfilitë të Victoria Secret. 2016 ishte një vit fatlum edhe sa i përket portofolit për Bella Hadid. Pasuria e saj vlerësohet tashmë mbi 3 milionë dollarë.

 

CANNES, FRANCE - MAY 18:  Model Bella Hadid attends "The Unknown Girl (La Fille Inconnue)" Premiere duirng the annual 69th Cannes Film Festival at Palais des Festivals on May 18, 2016 in Cannes, France.  (Photo by Pascal Le Segretain/Getty Images)

CANNES, FRANCE – MAY 18: Model Bella Hadid attends “The Unknown Girl (La Fille Inconnue)” Premiere duirng the annual 69th Cannes Film Festival at Palais des Festivals on May 18, 2016 in Cannes, France. (Photo by Pascal Le Segretain/Getty Images)

photos-bella-hadid-elle-s-eclate-avec-un-autre-homme-a-antibes_portrait_w674

bella21 bella-hadid2_17-36-55-1

bella-hadid-in-s-moda-magazine-spain-december-2015-issue_12 f41f41501322f8b11ccab8d7de35224f