Chelsea ka arritur ta shënoi edhe fitoren e nëntë radhazi në Ligën Premier.

Skuadra e Antonio Contes ka mposhtur me rezultat minimal 1-0 ekipin e West Bromwich Albion.

Kësisoj futbollisti me notën më të lartë në ndeshje është shpallur mbrojtësi spanjoll Cesar Azpilicueta me notën 7.8.

Ndërkohë pas tij vije një tjetër spanjoll i cili ishte edhe golashënues në këtë takim, Diego Costa me notën 7.6.

Paraqitje të mirë kishin edhe dyshja e mesfushës, N’Golo Kante dhe Nemanja Matic me notë 7.4.

Ndërkohë lojtari më i dobët në këtë ndeshje ishte mbrojtësi mysafir McAuley me notë 5.3.

chelseaa