Dy persona janë vrarë dhe 150 janë plagosur në përleshjet që ndodhën sot në protestën në Rripin e Gazës, njoftuan zyrtarë nga Gazta.

Protesta e sotme është organizuar nga Hamasi, siç thanë kundër “bllokimit dhjetëvjeçar të atij territori”.

Në Rripin e Gazës janë organizuar protesta të vazhdueshme që nga java e kaluar, në të cilat ka pasur konfrontime me forcat izraelite, transmeton KosovaPress.