Evertoni bëri një rikthim fantastik të rezultatit për ta mposhtur Arsenalin me rezultat 2-1.

Baines (8.1) dhe Barkeley (8.1) ishin lojtarët më të vlerësuar të skuadrës vendase, derisa Jagielka që u përjashtua në fund pas kartonit të dytë të verdhë ka marrë notën më të ulët (5.1).

Koscielny (7.8) dhe Sanchez kanë marrë notat më të larta te Arsenali (7.3), ndërsa Granit Xhaka është vlerësuar me notën 6.7.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve:

everton

Notat e lojtarëve të Evertonit

ars-1

Notat e lojtarëve të Arsenalit