Policia ka konfirmuar se një familje pesë anëtarëshe që mendoheshin të vdekur nga zjarri në Kullën Grenfell ku mbetën të vdekur së paku 79 persona, janë gjetur të gjallë dhe mirë.

Besohet se ata janë familja Khudair të cilët kanë 3 vajza adoleshente që kishin ardhur në Birtani të Madhe nga lufta e Sirisë për një jetë më të mirë, transmeton arbresh.info.

Familja jetonte në kullën Grenfell dhe ishte raportuar e zhdukur nga një mësuesve e anglishtes e vajzave të tyre.