Haxhi Krasniqi është mposhtur nga Arthur Abraham në luftën që do t’i hapte rrugë të luftojë për titullin e botës.

Edhe pse e nisi shumë mirë meçin duke dominuar në raundet e para, Krasniqi e lëshoi meçin nga dora dhe këtë e shfrytëzoi kundërshtari që arriti në fund të dalë triumfues nga ky meç, njofton Klan Kosova.

Abraham këtë meç e fitoi pas 12 raundeve me vendin të gjyqtarëve.