Isco ka hedhur poshtë ofertën për një kontratë të re me gjigantin spanjoll, Real Madridit, transmeton Telegrafi.

Kështu, Sipas La Sexta, spanjolli është i gatshëm për të dëgjuar ofertat në lidhje me një transferim të tij dikur tjetër gjatë verës.

Spanjolli aktualisht i lidhur me Realin deri në vitin 2018, por tani është duke kërkuar një mënyrë për tu larguar shkaku i minutave të pakët.

Arsenal, Manchester United, Chelsea dhe Juventusi janë në mesin e atyre skuadrave që kanë qenë të lidhura me shërbimet e tij në të kaluarën.