Ajo nuk e ka aspak problem të pozojë nudo, dhe këtë e ka treguar që kur është bërë pjesë e modelingut. Bëhet fjalë pikërisht për Miss Shqipëria 2007, Egla Harxhi, e cila ka marrë vëmendjen edhe të mediave të huaja për shkak të imazheve të saj provokuese.

Ndërsa së fundi  ish Miss-i ka ndarë në instagram një foto në të cilën shfaqet tërësisht nudo.

Foton e ka realizuar për revistën e famshme “Utopian Magazine” me rastin e festave të fundvitit.