Juventusi luan kundër Atalantas në 1/8 e finales të Kupës së Italisë që zhvillohet në Torino.

Bianconerët janë favoritë për të vazhduar në çerekfinale të garës, në të cilën janë kampionë në fuqi.

Zonja e Vjetër konkurron në të gjitha garat dhe do të përpiqet që të shkojë sa më larg edhe në Kupë.

Formacioni startues i Juventusit: Neto; Lichtsteiner, Barzagli, Rugani, Asamoah; Rincon, Hernanes, Marchisio; Pjanic; Dybala, Mandzukic.

Formacioni startues i Atalantas: Berisha; Toloi, Caldara, Masiello; Conti, Grassi, Freuler, Spinazzola; Kurtic; Petagna, D’Alessandro.