Ambasadori amerikan në Shqipëri, Donald Lu pas urimit të veçantë të bërë përmes një kënge pak ditë më parë me rastin e Vitit të Ri, nuk ka nguruar të urojë edhe një herë shqiptarët.

Përmes një kartoline të postuar në faqen e ‘Facebook’ të ambasadës amerikane në Tiranë, Lu thotë se ka qenë një privilegj i madh të bashkëbisedonte me shqiptarët dhe t’ju përgjigjej pyetjeve të tyre.

Lu shkruan mes të tjerash se vitin që po vjen pret më shumë argëtim dhe aventura me shqiptarët.

Më poshtë urimi i plotë:

Ambasadori Lu, unë dhe i gjithë stafi i Ambasadës së SHBA-së në Tiranë, ju urojmë një Vit të Ri të gëzuar dhe të shëndetshëm!

Ka qenë një privilegj të bashkëbisedoj me ju dhe t’u përgjigjem pyetjeve tuaja këtë vit; Kenny dhe unë shpresojmë të kemi më shumë argëtim dhe aventura me ju në vitin që vjen.

Dhe sigurisht, nëse ju keni ndonjë pyetje të minutës së fundit mbi vizat, unë do t’i përgjigjem mekënaqësi në komentet më poshtë.

Gëzuar!