Amir Rrahmani dhe Valon Berisha ishin më të mirët për Kosovën ndaj Turqisë.
Kosova ka pësuar humbjen e pestë me radhë në kualifikueset për Botërorin “Rusia 2018”, duke u mposhtur 4:1 nga Turqia në Loro Borici.

Golin e vetëm në këtë ndeshje për Kosovën e shënoi Amir Rrahmani, i cili është vlerësuar si ndër më të mirët, së bashku me Valon Berishën, përcjell Gazeta Express.

Ja vlerësimi i lojtarëve: