Nga një superndeshje përballe Francescko Totit , te një zënkë me trajnerin e kombëtares Gianni De Biasi , mosgrumbullimi me kuqezinjtë dhe më pas te stërvitja me fëmijët e akademisë së Victoria Plzen .

Kjo është parabola e dy muajve të fundit së Ergys Kaçes , i cili po kalon një nga momentet më të vështira të karrierës së tij .

Futbollisti 23 vjeçar ka përfunduar jashtë planeve të klubit çek dhe prej disa javësh nuk është më pjesë e formacionit . Sipas mediave greke, ai ka kërkuar që të kthehet te PAOK , klubi i cili e huazoi te Plzen, por situata nuk është edhe aq e thjeshtë .

Për një arsye apo një tjetër , Kaçe nuk bën pjesë në planet e klubit dhe e ka parë veten vazhdimisht në tribunë, as në solin e rezervave . Gjatë javës së kaluar , Kaçe kërkoi tre ditë leje nga klubi i tij dhe u kthye në Greqi , për të takuar familjen .

Por gjatë qëndrimit në Selanik , ai u pranoi miqve të tij se e kishte të pamundur të vazhdonte të qëndronte të Viktoria. Ai u tregoi gjithashtu se pas kthimit në Republikën Çeke , do të ishte i detyruar të stërvitej me ekipin e dytë , pasi klubi e kishte njoftuar me SMS.

Situata është përkeqësuar që pas fundjavës. Mediat greke tashmë raportojnë se lojtarit i kanë marrë edhe makinën që i ka dhënë klubi si dhe nuk i japin as pantoflat për dush pas stërvitjeve . Ndërkohë , ai kryen stërvitjen përkrah fëmijëve të akademisë, në një situatë absurde për një lojtar profesionist i cili deri pak muaj më parë kishte pretendime që të transferohej në kampionatin italian .

b2369d_94c3a3b4918b462d9309a8fc4b80d0edmv2 b2369d_5e98b74d3096401bac16c7ddf05b52f1mv2