Një tjetër laajm shumë i keq për Luis Enrique dhe Barcelonën. Gjatë seancës stërvitore me përfaqësuesen e Francës, pësoi lëndim mbrojtësi Samuel Umtiti, dhe mekët shpejtë raportuar për gjendjen e tij. Mbrojtësi 22-vjeçar ka lëdnuar muskulin e këmbës së djathtë dhe sigurtë nuk luan në tri javët e ardhshme.

Ende nuk është konfirmuar zyrtarisht së paku nga klubi blaugran, por Umtiti me shumë gjasa mund të mungojë në ndeshjen më të madhe të vitit Barcelona-Real Nadrid që zhvillohet me 3 dhjetor.