Lajmi Fundit: Një tërmet prej 4 ballë dridhi Shkupin në orët e para të mëngjesit rreth orës 04:08.

Epiqendra e ka qenë në largësi prej 15 km nga qyteti i Shkupit dhe në afërsi të Haraçinës.