Milani i është kthyer fitoreve Serie A, pasi ka fituar ndaj Cagliarit me rezultat 1-0.

Golin e vetëm në këtë takim e shënoi Carlos Bacca, por më i miri ishte Manuel Locatelli.

Paraqitje të mirë bëri dhe Suso, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve për të dy ekipet.

Notat e lojtarëve të Milanit:

capture-20170108-201409

Notat e lojtarëve të Cagliarit:

capture-20170108-201425