Njihuni me Deddeh Howard, një 27-vjeçare studente e mjekësisë, modele dhe blogere që jeton në Los Anxhelos por që u lind dhe u rrit në Liberi, Afrikë Perëndimore.

Asaj gjithmonë i ka pëlqyer kultura, udhëtimet dhe moda – dhe thjeshtë nuk mund të pajtohet me mungesën e qartë të diversitetit në industrinë e modës.

Kjo është arsyeja pse Deddeh, në bashkëpunim me fotografin e saj Raffal Dickreuter, vendosën të rikrijojnë disa prej fushatave më të famshme të modës në një seri të quajtur “Pasqyra e Zezë”

Më poshtë mund t’i shihni këto foto mahnitëse:

 

8066060-secretofdd_Deddeh_Howard_About_Deddeh-1481285697-1000-89fffa9c81-1481309887

 

8065860-IMG_8290-1481285710-1000-89fffa9c81-1481309887

 

8065960-3_deddeh_howard_raffael_dickreuter_gisele_bundchen_vivara_campaign_secretofdd-1481286008-1000-8a37a0e917-1481309887

 

8065560-4_deddeh_howard_raffael_dickreuter_kendall_jenner_calvin_klein_campaign_secretofdd-1481286033-1000-8a37a0e917-1481309887

 

8065660-6_deddeh_howard_raffael_dickreuter_dolce_gabbana_sunglasses_secretofdd-1481286058-1000-8a37a0e917-1481309887

 

8065810-9_deddeh_howard_raffael_dickreuter_gigi_hadid_guess_motorcycle_indian_denim_jean_secretofdd-2-1481286379-1000-8a37a0e917-1481309887

 

8065910-1_deddeh_howard_raffael_dickreuter_chanel_linda_evangelsita_campaign_secretofdd-1481286116-1000-8a37a0e917-1481309887

 

8065710-7_deddeh_howard_raffael_dickreuter_candice_swanepoel_victorias_secret_underwear_secretofdd-1481286232-1000-8a37a0e917-1481309887

 

8065760-8_deddeh_howard_raffael_dickreuter_david_yurman_kate_moss_campaign_secretofdd-1481286410-1000-8a37a0e917-1481309887

 

8065610-5_deddeh_howard_raffael_dickreuter_michelle_williams_louis_vuitton_campaign-1481286099-1000-8a37a0e917-1481309887

 

8066010-2_deddeh_howard_raffael_dickreuter_chanel_secretofdd_campaign-1481286451-1000-8a37a0e917-1481309887