Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm me rreshje të kohë pas kohshme të shiut gjatë mbrëmjes. Në viset malore reshje të borës, ndërsa do të ketë edhe bubullima. Do të fryejë erë e lehtë në drejtim të juglindjes. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 0 deri 2 gradë celsius, ndërsa ato ditore prej 0 deri 9 gradë Celcius.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë maksimale deri 7 gradë Celcius.