Moti sot në mbarë territorin e Maqedonisë do të jetë i ngjashëm me atë të ditëve të kaluara. Kryesisht me vranësira dhe me temperatura të ulëta. Temperaturat minimale do të shënohen në Manastir -15 dhe Tetovë -14, ndërkaq në Kumanovë do të jetë – 11 gradë C.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, ndërsa pasdite vranësira do të rritet. Temperatura minimale do të arrijë deri më 11 gradë celsius, ndërkaq ajo minimale deri më  – 3 gradë C.