Moti sot në Maqedoni do të jetë me vranësira dhe reshje të të kohëpaskohshme të dëborës, kurse në disa pjesë të juglindjes me shi dhe borë, shkruan Telegrafi Maqedoni.

Temperatura e mëngjesit prej -10 deri -2 gradë C, kurse gjatë ditës prej 0 deri 3 gradë C.