Orët e fundit është tensionuar sërish situata politike në vend, ku tashmë është opozita ajo që akuzon maxhorancën se nuk ka pranuar paketën e marrëveshjes së propozuar nga McAllister.

Ky tension është pasqyruar edhe në Facebook ku mjaft ndjekës i janë sulur Ramës me fyerjet më të rënda.

Ndërkohë ka prej tyre që situatën e re të krijuar e lexojnë si “shah mat” që Basha i ka dhënë Ramës duke marrë një përgjigje të Ramës në stilin e tij (Shiko galerinë sipër).

Replikat

Ndjekësi: Te zuri Basha dhe Opozita sha mat ti ke 3 muaj qe thua vetingu ose ska dhe tani qe Opozita esht dakort ta votoj ti thua jo as vetingu as paken qe Amerika dhe Europa ishin dakort . Te dolen genjeshtrat ne shesh tani ske nga tja majsh.

Rama: Prit Anton prit, mos degjo lajmet nga bunkeri i plastmasit se dardha e ka bishtin mbrapa thote populli

Ndjekësi: Ç’je një politikan K**vë ti! As andej as këtej! Pusht!
Rama: Hahahaha Rodney Jerkins, paske gjetur emer burreror per te trashur zerin, i shkreti ti.

Ndjekësi: Ik o budall se je ber si dordolec per te trembur sorrat..
Rama: U trembe ti Gresi?