Derbi i madh lokal mes Torinos dhe Juventusit ka filluar me spektakël.

Kanë qenë vendasit që kanë shënuar golin e epërsisë pas 16 minutave lojë.

Ishte super sulmuesi italian, Andrea Belotti që shënoi golin e epërsisë pas asistimit nga Baselli.