Në ndeshjen e zhvilluar mes Rumanisë dhe Polonisë, lojtarit më i mirë i këtyre të fundit Roberto Lewandowskit, i ka eksploduar një fishekzjarr afër të këmbët.

0-2Ishte një rivënie nga këndi kur një fishekzjarr u gjuajt në fushë dhe Lewandowski kërkoi të ndërpritet ndeshjes për tu larguar, por ajo eksplodoi para tij.

Nga frika lojtari u shtri në tokë dhe nga krisma e madhe kishte edhe dhimbje në veshë.

Kjo ndodhi në minutën e 54-të të takimit. Pas incidentit ndeshja vazhdoi normalisht.

Lewandowski nuk u dorëzua dhe në fitoren prej 3-0 të Polonisë si mysafirë shënoi dy herë.

Ai shënoi në minutat 83 dhe 90.

https://youtu.be/hcHtewzaues