Të paktën 35 persona kanë vdekur dhe mbi 30 të tjerë kanë mbetur të plagosur pas një sulmi terrorist nga njerëz të armatosur në Stamboll.

Ngjarja ndodhi gjatë ndërrimit të viteve në klubin e natës Reina bar, ndër më të njohurit e qytetit metropolitan të Turqisë, raporton noa.al duke cituar mediat vendase.

Dy persona të veshur me uniformën e babagjyshit hynë në mjediset e brendshme të Reina bar tek Orkay distrikt, ku po festonin shumë turq dhe turistë nga vende të ndryshme të botës.

Në një moment, dy terroristët nxorën armë dhe hapën zjarr me breshëri ndaj njerëzve.

Shumë plumba u derdhën mbi personat kryesisht familjarë që ishin duke kremtuar natën e ndërrimit të viteve në Reina Club.

 

KUJDES – PAMJE TRONDITËSE +18 (VIDEO)

 

 

3bbccac100000578-4079112-image-a-51_1483226398053

3bbccd1b00000578-4079112-image-a-71_1483227676199

3bbef64200000578-4079112-image-a-59_1483226862220