Manchester United ka mposhtur Leicester Cityn me rezultat të pastër 3:0

Skuadra e Manchester Unitedit u është kthyer fitoreve në Premierligë pas tre barazimeve radhazi, pasi në udhëtim ka mposhtur Leicester Cityn 3:0.

Golat për Unitedin në këtë ndeshje i shënuan Mkhitaryan, Ibrahimovic dhe Juan mata.

Pas kësaj fitoreje Unitedi mbetet në vendin e gjatë me 45 pikë, vetëm dy më pak se sa Arsenal në vendin e katërt, pozitë e cila dërgon në Ligën e Kampionëve.

 


Juan Mata Goal HD – Leicester City 0-3 Man Utd… by Live1Goals


Henrikh Mkhitaryan Goal HD – Leicester City 0-1… by riqezi


Zlatan Ibrahimović Goal HD – Leicester City 0-2… by michael-jackson11